Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM
Bondi to Coogee Coastal Walk [Fotorelacja] – Karolina Zawiasa
Po siódme - nie kradnij :-)

Bondi to Coogee Coastal Walk [Fotorelacja]

O tym, że Sydney zachwyca nie muszę chyba nikogo przekonywać. Miasto i jego okolice oferują pełen wachlarz zapierających dech w piersiach przeżyć, wycieczek i widoków. Jedną z najpopularniejszych propozycji dla wszystkich pragnących odkryć uroki tego miejsca  jest spacer pomiędzy plażami Bondi i Coogee.

Pomimo licznych ochów i achów, jakie wyczytałam na temat tej wycieczki jakoś nie mogłam się do niej przekonać. Plaże faktycznie są przepiękne, jednak na wszystkich byłam już wielokrotnie, nie spodziewałam się zatem zobaczyć niczego nowego.

Dziś na szczęście los zadecydował za mnie. W każdą niedzielę razem ze znajomymi z uczelni wybieramy się w inne miejsce. Tym razem padło właśnie na wyżej wspomnianą trasę. Do pomysłu podeszłam sceptycznie, jednak dzięki Bogu istnieje demokracja i zostałam przegłosowana. Dzięki Bogu, bowiem to co zobaczyłam po raz kolejny odebrało mi mowę.

Podczas spaceru popełniłam kilka pstryków, którymi postanowiłam się z Wami podzielić. Niestety moja smykałka fotograficzna nie jest najwyższych lotów. Zatem to, co zobaczycie na fotografiach tylko w niewielkim stopniu oddaje urok odwiedzonych przeze mnie miejsc. Mimo wszystko mam nadzieję, że Wam się spodoba.

O spacerze słów kilka …

Jak sama nazwa wskazuje Bondi to Coogee (lub odwotnie) Coastal Walk to 6 km trasa wycieczkowa pomiędzy plażami Bondi i Coogee biegnąca wzdłuż linii oceanu. Ten nazywany „najpiękniejszym na świecie” spacer gwarantuje wspaniałe widoki na plaże (łącznie jest ich 6), parki, klify, zatoczki i baseny skalne. Po drodze mijamy również stary cmentarz. Ktoś w sieci napisał, że marzy aby zostać tam pochowanym. Wcale się nie dziwię. Jakkolwiek by to dziwnie nie zabrzmiało jest to niesamowicie urokliwe miejsce.

Enjoy !

« 1 z 2 »