Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM
Czy zmiana przepisów wpłynie na warunki zatrudnienia cudzoziemców? – Karolina Zawiasa
Po siódme - nie kradnij :-)

Czy zmiana przepisów wpłynie na warunki zatrudnienia cudzoziemców?

Raport branżowy, dotyczący zmian ustawy regulującej zatrudnianie pracowników sezonowych z zagranicy oraz ich wpływu na polski rynek pracy. Tekst opublikowany w kompendium HR 2016.

Gwałtowny wzrost zainteresowania polskich pracodawców zatrudnianiem obcokrajowców rozpoczął się kilka lat temu. Trend ten sukcesywnie wzrasta, osiągając w zeszłym roku rekordowy poziom. Od stycznia 2017 r. sytuacja może jednak ulec zmianie. W związku z unijną dyrektywą, resort pracy przygotował projekt nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, dotyczący procedur zatrudniania pracowników sezonowych z zagranicy. Czy czeka nas rekordowy wzrost zatrudnienia cudzoziemców?

Nasi rodacy coraz bardziej zdają się dostrzegać korzyści wynikające z zatrudniania cudzoziemców, ponadto migracja zarobkowa Polaków sprawia, że w gospodarce istnieje wiele sektorów, w których brakuje rąk do pracy. Szacuje się, że w ciągu najbliższych 15 lat w Polsce zapotrzebowanie na siłę roboczą wzrośnie do 20 milionów pracowników. Jak wynika ze wstępnych analiz polskie społeczeństwo tylko w zeszłym roku zmniejszyło się o 33 tys. obywateli. Sytuacja ta jest następstwem ujemnego przyrostu naturalnego oraz nasilającej się z roku na rok migracji zarobkowej.

Skills

  • copywriting
  • media relations
  • press release